Gdańsk- Stolica Bursztynu.

Tanie spanie Gdańsk zaprasza Was na nocleg a ja zapraszam do do lektury na temat bursztynu, naszego gdańskiego klejnotu. Chcę w tym miejscu przedstawić Wam atrakcje związane z bursztynem, które można w Gdańsku zobaczyć.
Od czasów Celtów był on przedmiotem wymiany handlowej.
W Muzeum Archeologicznym zachęcam do obejrzenia stałej wystawy „Z bursztynem przez tysiąclecia” i zapoznania się z jego pochodzeniem, ilością kolorów i odcieni jantaru.
Kolejnym wartym polecenia miejscem jest ołtarz w kościele św. Brygidy z przełomu czternastego i piętnastego wieku, gdzie Waszym oczom objawi się ołtarz główny z dekoracją bursztynową osiągającą 99 m 2, większą niż sławna i tajemnicza bursztynowa komnata…
Miasto Gdańsk słynie również z renomowanych warsztatów bursztyniarskich, które mieszczą się na starówce w pięknych, starych kamieniczkach. Znaleźć je można na tzw. Bursztynowej Piątej Alei czyli na ulicach Długiej, Mariackiej i Długim Pobrzeżu.
Największe targi bursztynu odbywają się właśnie w Gdańsku pod nazwą AMBERIF. Uczestniczy w nich 450 wystawców z kraju i zagranicy. Zwiedzać tam można halę złota, 2 hale bursztynu oraz pawilon narzędzi. Wielką atrakcją targów jest Gala Mody i Bursztynu.
A i tu niespodzianka… w Folksvillage hostel Gdańsk posiadamy małą galeryjkę, gdzie możecie nabyć pamiątkę ze światowej stolicy bursztynu, lub miły upominek dla bliskiej osoby.
Jenak nie ma nic fajniejszego niż znalezienie „kropli słońca” samemu podczas spaceru po plaży po sztormie lub burzy. Polecam spacer nocą z latarką UV, gdyż bursztyn ma właściwości fluorescencyjne. Był już ktoś taki, kto znalazł bryłę ważącą 9,75 kg !!!
Powodzenia życzę!